ATHLETE RANKINGS

WMMA DIVISION

  • Title Pending

  • 1 Janetti Delgado

    +

    RECORD: 1-0


    RR Jiu-Jitsu
    Cancun, MX

  • 2 Maria Jose "Mey" Blanco

    +

    RECORD: 1-0


    Kukulkan Warriors
    Merida, MX

  • 3 Ajee Gabrouel

    +

    RECORD: 0-1


    Prevail Combat Club
    Belize City, BZ

  • 4 Irlanda "GT" Gonzales

    +

    RECORD: 0-1


    Team Terriers Bonebreakers
    Ciudad Del Carmen, MX

WBJJ DIVISION

  • Title Pending

  • 1 Andrea Vazques

    +

    RECORD: 1-0


    Gracie Barra PDC
    Playa Del Carmen, MX

  • 2 Camryn "Cam Cam" Mendoza

    +

    RECORD: 1-1


    Prevail Combat Club
    Belize City, BZ

  • 3 Maria Jose "Mey" Blanco

    +

    RECORD: 1-1


    Kukulkan Warriors
    Merida, MX

  • 4 Irlanda "GT" Gonzales

    +

    RECORD: 0-1


    Team Terriers Bonebreakers
    Ciudad Del Carmen, MX

  • 5 Karen Chejon

    +

    RECORD: 0-1


    Tecun BJJ
    Guatemala, GT

125 FLYWEIGHT DIVISION

  • Title Pending

  • 1 Sergio "El Bendito" Mar

    +

    RECORD: 1-2


    Team Travieso Bonebreakers
    Ciudad Del Carmen, MX

  • 2 Leonel "El Good Boy" Cetina Araujo

    +

    RECORD: 1-2


    Kukulkan Warriors
    Merida, MX

135 BANTAMWEIGHT DIVISION

  • Bryce "Lionheart" Peterson

    Champion

    +

    RECORD: 3-0


    Miind Matter Academy
    San Pedro, BZ

  • 2 Jose "Pino" Fuentes

    +

    RECORD: 6-1


    Team Terriers Bonebreakers
    Ciudad Del Carmen, MX

  • 3 Noe Perez

    +

    RECORD: 3-2


    Team Terriers Bonebreakers
    Ciudad Del Carmen, MX

  • 4 Angel Sarao

    +

    RECORD: 1-0


    Team Travieso Bonebreakers
    Ciudad Del Carmen, MX

  • 5 Diego "El Torito" Romero Verde

    +

    RECORD: 1-2


    Kukulkan Warriors
    Merida, MX

  • 6 Roberto "El Pollo" Zavala Gongora

    +

    RECORD: 1-1


    Team Travieso Bonebreakers
    Ciudad Del Carmen, MX

  • 7 Maximiliano Issac "El Max" Salazar

    +

    RECORD: 1-1


    Villela Fight Team
    Cancun, MX

  • 8 Leonel "El Bad Boy" Cetina Araujo

    +

    RECORD: 2-4


    Kukulkan Warriors
    Merida, MX

  • 9 Wyatt Lake

    +

    RECORD: 0-1


    Dawson's Pit Fighters
    San Pedro, BZ

  • 10 Jashua Caballero

    +

    RECORD: 0-1


    Mind Matter Academy
    San pedro, BZ

  • 11 Marvin Garcia

    +

    RECORD: 0-1


    Dawson's Pit Fighters
    San Pedro, BZ

  • 12 Andy Rivas

    +

    RECORD: 1-2


    Tecun BJJ
    Guatemala, GT

145 FEATHERWEIGHT DIVISION

  • Jonathan "El Colocho" Chutan

    Champion

    +

    RECORD: 4-1


    Tecun BJJ
    Guatemala, GT

  • 2 Alejandro Rubio Alamos

    +

    RECORD: 4-2


    Team Travieso Bonebreakers
    Ciudad Del Carmen, MX

  • 3 Rahyeem Lambey

    +

    RECORD: 2-0


    Prevail Combat Club
    Belize City, BZ

  • 4 Kristian Usher

    +

    RECORD: 5-2


    Prevail Combat Club
    Belize City, BZ

  • 5 Aldo Gabino

    +

    RECORD: 3-1


    Team Terriers Bonebreakers
    Ciudad Del Carmen, MX

  • 6 Ferdinand Ari "El Trompito" Aguilar

    +

    RECORD: 2-3


    Independent
    Merida, MX

  • 7 Roberto "El Pollo" Zavala Gongora

    +

    RECORD: 1-1


    Team Travieso Bonebreakers
    Ciudad Del Carmen, MX

  • 8 Brandon Rojas

    +

    RECORD: 1-1


    Prevail Combat Club
    Belize City, BZ

  • 9 Isai Wilfedo "El Ninja" Vasquez

    +

    RECORD: 1-4


    Prevail Combat Club
    Belize City, BZ

155 LIGHTWEIGHT DIVISION

  • Jeremy Mahon

    Interim Champion

    +

    RECORD: 5-5


    WAR Training Center
    Cypress, TX, US

  • 2 Alberto "Lil' Warrior" Pasos

    +

    RECORD: 3-1



    Merida, MX

  • 3 Frank "Mac" Vasquez

    +

    RECORD: 4-1


    Independent
    Placencia, BZ

  • 4 Javier "El Boyka" Rodriguez

    +

    RECORD: 1-1


    Team Travieso Bonebreakers
    Ciudad Del Carmen, MX

  • 5 Jared "Sunshine" Ramos

    +

    RECORD: 1-1


    Prevail Combat Club
    Belize City, BZ

  • 6 Hussan Martin

    +

    RECORD: 0-1


    Independent
    San Pedro, BZ

170 WELTERWEIGHT DIVISION

  • Title Pending

  • 1 Bradford Perez

    +

    RECORD: 14-2


    Tecun BJJ
    Guatemala, GT

  • 2 Darwin "El Cazador " Perez

    +

    RECORD: 2-0


    Jokinha Fight Team
    Isla Aguada, MX

  • 3 Richard Rubio

    +

    RECORD: 2-3


    Prevail Combat Club
    Belize City, BZ

  • 4 Alexander Marin

    +

    RECORD: 4-3


    Carvahlo BJJ
    Miami, FL, US

  • 5 Amiel Topsey

    +

    RECORD: 0-1


    Lions Den Cayo
    San Ignacio, BZ

  • 6 Herve "Iceman" Zaldivar

    +

    RECORD: 0-1


    Kukulkan Warriors
    Merida, MX

BJJ DIVISION

  • Title Pending

  • 1 Ben Chub

    +

    RECORD: 2-0


    Belize Jiu-Jitsu Realm
    Belize City, BZ

  • 2 Juan Card

    +

    RECORD: 2-0


    Belize Judo & Jiu-Jitsu Academy
    Belize City, BZ

  • 3 Brandon Rojas

    +

    RECORD: 1-0


    Prevail Combat Club
    Belize City, BZ

  • 4 Travis "Turbo" Cones

    +

    RECORD: 1-0


    WAR Training Center
    Cypress, TX, US

  • 5 Giann Lisbey

    +

    RECORD: 0-1


    Belize Judo & Jiu-Jitsu Academy
    Belize City, BZ

  • 6 Jaime "El Travieso" Avila Ocaña

    +

    RECORD: 0-1


    Team Travieso Bonebreakers
    Ciudad Del Carmen, MX

  • 7 Herve "Iceman" Zaldivar

    +

    RECORD: 0-1


    Kukulkan Warriors
    Merida, MX

  • 8 Ronald Hyde

    +

    RECORD: 0-1


    Belize Jiu-Jitsu Realm
    Belize City, BZ

  • 9 Martin Dawson

    +

    RECORD: 0-2


    Dawson's Pit Fighters
    San Pedro, BZ